Categories
Новини Спорт

ПФК „Созопол” започна сезона с отлична селекция

ПФК „Созопол” започна сезона с отлична селекция 2Амбициозното ръководство на футболния отбор на Созопол направи най-добрата селекция на играчи, с които да започне един много силен и успешен сезон. Бяха привлечени четирима професионални футболисти, които според изп. директор на ПФК ”Созопол” Румен Димов ще подобрят играта като цяло и ще повдигнат самочувствието на целия отбор, който си е поставил основната задача  за тази година ”Всеки мач- победа”.

Наско Заимов, род.90 г. е централен защитник , който бе привлечен от Кипър. Другият централен защитник в новата селекция е Борислав Джарналиев,род.89г., който идва от „Дунав” Русе. Нападателят Александър Балездров, род.90 г. е привлечен от Сливен. Тодор Йорданов, вратар, род 90г. е привлечен от „Черноморец” Бургас.

Categories
Спорт

Созопол 3:0 Загорец

Созопол 3:0 Загорец  3Созопол победи Загорец (Нова Загора) с класическото 3:0 в мач от 11-ия кръг на Югоизточната „В“ група. Срещата се изигра на перфектния терен в Созопол, който остана в отлично състояние през целия мач, въпреки лошите атмосферни условия. Домакините бяха без Стефан Тошков, Венелин Братанов и Мирослав Желев.

ФК „Созопол“ започнаха отлично и успяха да открият още в 4-ата минута чрез Желязко Тодоров. В 40-ата Мустафа Мустафа реализира второто попадение за домакините. Веднага след почивката Владо Бежански вкара и третия гол, който подпечата победата на Созопол.

Categories

Нападател от Созопол измамен от турски клуб

Нападател от Созопол измамен от турски клуб 4Нападателят на ФК Созопол Мустафа Мустафа изкара само една седмица в турски отбор, след което се прибра обратно в България. Мустафа, който е юноша на Черноморец (Бургас), бил харесан по време на проби от турския клуб от четвърта лига Яловаспор.

Той постигнал споразумение за финансовото си възнаграждение, но след пристигането си в град Ялова (на брега на Мраморно море), истината се оказала друга. Турците намалили повече от два пъти заплатата му и Мустафа отказал да подпише договора.

Categories

ФК Созопол се завърна у дома с победа!

Отборът на Созопол официално се завърна у дома!

ФК Созопол се завърна у дома с победа! 6В двубой от 38-ия кръг на Югоизточната „В“ група тимът на Румен Димов се наложи с 4:1 над Чирпан. Това бе и последният двубой в програмата на първенството. Срещата се игра пред 3000 зрители.

Мачът се игра на обновения стадион в Созопол на осветление. Победата хвърли в екстаз всички фенове на играта в Созопол. Головете отбелязаха Мирослав Ралев-2, Мустафа Мустафа и Димитър Хаджиев.

Categories
Новини

Румен Димов: Домакините малтретираха съдията

Румен Димов: Домакините малтретираха съдията 7
Снимка: личен архив, Румен Димов - селекционер на ФК "Созопол"

Наставникът на Созопол Румен Димов заяви пред Football24.bg, че съдията на двубоя между Габровница и неговият тим Петър Тютюнджян е бил „жестоко малтретиран“ от домакините. Димов поздрави рефера за проявеното мъжество. Двубоят между Габровница и Созопол бе прекратен при резултат 1:5.

Двубоят премина при много тежка атмосфера създадена от домакините, както на терена, създадена от футболистите на домакините, които играят изключително грубо и неспортменски, така и от агресивното поведение на публиката. Моите футболисти играха спортсменски и набързо показаха на всички, че няма как да се уплашат от твърдата и груба игра на Габровница.

Още първото полувреме поведохме с 2:0 след голове на Стефан Тошков и Хаджиев. През второто полувреме поради контузии, смених двамата нападатели, наритани от домакините. Но класата на моите момчета ни позволи да отбележим още три гола чрез Д.Хаджиев и Мустафа Мустафа, който се разписа 2 пъти. Домакините отбелязоха гол много неспортменски, като при паднал и контузен наш играч, те не извадиха топката и без съпротива вкараха гол.