Созополските каратеки с нови 10 медала

Десет медала завоюваха созополските каратеки от клуб “Шогун” на Международния турнир по карате до JKA шотокан в гр. София на 25.04.2010 за купата на шисейкан. В престижното състезание участваха 200 състезатели от 9 държави.

В дисциплината „комите” златни медалисти станаха Александра Швадчина и Васил Германов.  Сребърно отличие заслужи Антония Петрова и Кристиян Стефчев при мъжете.  Бронзови медали спечелиха Даниела Солуева и Исмаил Бошнаков.

На „ката” злато взе Кристиян Митев, който показа отлична подготовка и се стправи с конкуренцията.. Среброто отиде при Даниела Солуева, а бронзови медали спечелиха Стиляна Стоянова и Божидар Киряков. Четвърти в дисциплината остана Пламен Янакиев.

„Имаме надеждно поколение, което е гаранция за още по-големи бъдещи успехи”- убедена е председателката на карате клуб „Шогун” Христина Кюмурджиева.

„Спечелените медали са добра отплата към община Созопол, която ни осигурява ни осигурава необходимите средства за подготовката и участие в състезания”